Bezpłatne szkolenia GIS

Wiele zawdzięczam idei 'open data'. Zależy mi na promowaniu nowych wzorców udostępniania danych przestrzennych sektora publicznego, którego chlubną awangardę stanowią takie instytucje, jak  Urząd Miasta WrocławUrząd Morski w GdyniLasy Państwowe. W wolnych chwilach wspieram pro-bono coraz liczniejsze podmioty, które są świadome korzyści płynących z uwalniania danych w sposób umożliwiający ich dalsze wykorzystanie.

 

Szkolenia non-profit dla podmiotów publicznych wspierających ideę otwartych danych

Pierwszym trzem zgłoszonym w danym roku podmiotom publicznym, które mogą wesprzeć w dowolny sposób projekt OpenStreetMap, lub które są skłonne opublikować w edytowalnym formacie dowolne zakupione bądź wytworzone przez siebie dane przestrzenne, oferuję bezpłatnie jedno z następujących szkoleń:

  1. Kurs obsługi programu QGIS,
  2. Szkolenie z podstaw Systemów Informacji Geograficznej (GIS),
  3. Kurs pozyskiwania danych przestrzennych,

 

Nieodpłatne szkolenia przeprowadzane z inicjatywy pracodawcy albo za jego zgodą na rzecz podnoszenia kwalifikacji zawodowych pracowników wciąż są zwolnione z podatku dochodowego (art. 21 ust. 1 pkt 90 ustawy o PIT) oraz podatku VAT. W przypadku szkolenia organizowanego z dala od Trójmiasta proszę o uwzględnienie  kosztów dojazdu lub ewentualnego zakwaterowania.

 

Swoimi umiejętnościami wspieram pro-bono również inne użyteczne przedsięwzięcia, które uznaję za ważne. Jeśli szukasz geoinformatycznej pomocy non-profit w takim projekcie - napisz. Chętnie pomogę, jeśli będę miał wolny czas.

 

Script logo